Pişiğe Karşı Koruma

Pişik nedir?

Pişik nedir?

Pişiğin oluştuğu popo, kasık ve genital bölgelerde bebeğinizin cildinin kızarıp kabardığını ve gerginleştiğini fark edebilirsiniz. Pişik nedeniyle bebeğiniz her zamankinden daha huysuz ve rahatsız görünebilir. Bebeğiniz, pişik bölgesine dokunulduğunda ya da o bölge yıkandığında sızlanabilir ya da ağlayabilir.

Her şeyden önce paniğe kapılmayın. Bebeklerde pişik çok yaygın görülür ve bir şeyleri yanlış yaptığınız duygusuna kapılsanız dahi endişe etmeyin, herhangi bir şeyi yanlış yapmamışsınızdır. Bebeğinizin cildi oldukça ince ve hassastır, onu korumak ve ona bakmak için güvenli ve doğal bir ürün gereklidir.

Pişik neden oluşur?

Pişik neden oluşur?

Pişik, ıslak bebek bezinin ya da iç çamaşırlarının bebeğin cildine çok uzun süre temas etmesine bağlı olarak oluşur. İdrara bağlı ıslaklık pişiğe neden olan önemli bir etkendir. Buna bebek bezinin sürtünmesi ve dışkısındaki enzimler de eklenince pişik oluşumu için çok uygun bir ortam oluşur.

Nem ve bebek bezinin yarattığı sıcak ortam bir araya geldiğinde, cildin tahriş olması kaçınılmazdır. Cildin koruyucu bariyerinin bozulması, ebeveyn olarak size korkutucu görünen ağrılı, kırmızı pişiklerin oluşmasına yol açabilir.

Pişiğin önlenmesi

Pişiğin önlenmesi

Pişik bebeklerde çok sık görülür ve bebeğinizin rahat etmesi için ne önlem alırsanız alın, önüne geçemeyeceğiniz bazı durumlar vardır.

Bununla birlikte, bebeğinizde pişik oluşma riskini en aza indirmek için bazı önlemler alabilirsiniz:

  • Bebeğinizin bezini sık sık değiştirin, altını temizlerken su kullanın.
  • Her bez değişiminde Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem gibi pişiğin önlenmesinde etkisi kanıtlanmış bir ürün kullanabilirsiniz.
  • Her gün bebeğinizin, kısa bir süre bezsiz gezmesine izin verin.

Bepanthol® Baby Pişik Önleyici Merhem ile Pişiğe Karşı Koruma

Her bez değişiminde, bebeğinizin cildini Bepanthol® Baby Pişik Önleyici Merhem ile koruyun.

Bepanthol® Baby Pişik Önleyici Merhem, bebeklerin hassas ciltleri için özel olarak geliştirilmiştir ve pişik oluşumunun önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Bepanthol® Baby Pişik Önleyici Merhem’in etken maddelerinden olan ProVitamin B5, cildin ideal nem seviyesine ulaşmasını sağlarken, cildin sahip olduğu bariyerin korunmasına yardımcı olur. Bepanthol® Baby Pişik Önleyici Merhem, parfüm, koruyucu madde, renklendirici veya antiseptik içermeyen yapılarıyla, her bez değişiminde kullanıma uygundur.

Yapışkan olmayan yapılarıyla bebeklere ekstra rahatlık, annelere ise kolay temizleme imkanı sunarlar.


Merak Ettikleriniz