Kışın Cilt Bakımı

Kış koşulları cildinizi nasıl etkiler?

Kış koşulları cildinizi nasıl etkiler?

Kış koşulları cildiniz için zorlayıcı olabilir. Sert hava koşulları cildinizi kurutarak pullanmasına yol açabilir. Soğuk algınlığı gibi mevsim hastalıkları da cilt sorunlarını kötüleştirerek, yüzünüzde ve burnunuzda tahriş oluşmasına neden olabilir.

Kışın cildiniz pek çok biçimde zarar görebilir. Kışın havadaki nem oranının düşük olması da cilt sorunlarını artırabilirken, merkezi ısıtma daha da kurumasına yol açar. Kuruyan bölgelerde ağrılı çatlaklar oluşabilir ve soğuk algınlığı durumunda burnunuzu silmeniz bile size acı verebilir. Kış mevsiminde cilt zorlanabilir; doğru bakım ve korumaya gereksinim duyar.

Kışın cildin korunması

Kışın cildin korunması

Kışın cildinizin bakıma ve korunmaya gereksinimi vardır. Cildinizin soğuk hava yüzünden çatlamasını ya da tahriş olmasını önlemeye yarayan birkaç güvenilir ipucu şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Tüm vücudunuzu düzenli olarak nemlendirin.
  • Tahriş edici sabun ya da deterjan kullanmaktan kaçının.
  • Gereksiz yere duş almayın, banyo yapmayın.
  • Banyo yaparken normalden daha serin suyla yıkanın.
  • Havanın nemli kalmasını sağlamak için evde hava nemlendirici kullanın.
  • Bol su için.
Soğuk algınlığında burun tahrişi

Soğuk algınlığında burun tahrişi

Soğuk algınlığı özellikle burun çevresinde burnu sık silmeye bağlı olarak tahrişe yol açabilir.

Soğuk algınlığı geçiriyorsanız, burun çevrenizin kuruyan ya da tahriş olmuş bölgelerine bakım yapmak için Bepanthol Cilt Bakım Kremi’ni kullanabilirsiniz. Bepanthol Cilt Bakım Kremi, cildin sağlıklı bir biçimde yenilenmesini kolaylaştırır. Tahriş olan burun cildini yumuşak tutar ve nemlendirir.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi günlük bakıma uygundur.


Kuruyan Cildinizin Bepanthol Cilt Bakım Ailesi ile Bakımı

Bepanthol Cilt Bakım Ürünleri cildin ana yapı taşını oluşturan vitaminlerden ProVitamin B5 içerir. Cildin doğal koruyucu bariyerini koruyarak, esnek ve nemli tutulmasına yardımcı olur.

YENİ Bepanthol Dudak Bakım Kremi, kurumuş dudakları, rahat bir gülümseme için anında nemlendirerek koruma sağlar.

YENİ Onarıcı Bakım Merhemi, yumuşak ve konsantre dokusuyla yoğun nemlendirme sağlayarak nem kaybını engeller. İçeriğindeki ProVitamin B5 sayesinde cilt bariyerini dış etkenlere karşı korur.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi, dış etkenler nedeniyle, cilt kuruluğuna bağlı pul pul dökülen, çatlayan ve gerginleşen cildi nemlendirerek korur.


Bepanthol Ailesi'nden