Kuru,çatlamış ve pürüzlü cilt

Bütün gün, her gün, cildimiz mucizevi bir iş çıkarır ve bizim için her yerde dış etmenlere karşı koruyucu kalkan görevi yapar. Ancak bazen sıcak, soğuk, rüzgar, hava değişimi gibi dış etmenler cildimizi olumsuz etkiler ve kolayca kurumasına neden olabilir. Bu rahatsız edici olabilir ve mikropların cilt yüzeyindeki küçük çatlaklardan içeri girip, sizi enfeksiyon riskiyle karşı karşıya bırakabilir.

Kuru, çatlamış ve pürüzlü cildin nedenleri

Kuru, çatlamış ve pürüzlü cilt, epidermisteki (cildin dış tabakası) nem ve yağ eksikliğinden kaynaklanabilir ve en yaygın olarak eller, dirsekler, bacaklar, topuklar ve yüzde görülür. Bunu etkileyebilecek faktörler şunlardır:[1]

 • Soğuk hava
 • Sıcak hava
 • Klima
 • Stres
 • Sert kumaş ve yüzeyler ile sürtünme
 • Menopoz dönemi gibi hormonal değişimler
 • Yaşlanma (doğal olarak cildin nem içeriğini azaltır)
 • Cildi tahriş edebilen temizleyicilerin kullanımı
 • Sıcak banyo ve duşlar

Kuru, çatlamış ve pürüzlü cildin önlenmesi[1]

 • Düzenli olarak nemlendiriciyi tüm vücudunuzda, özellikle pürüzlü, kurumaya ve çatlamaya eğilimli alanlarda kullanın.
 •  Cildi nemli tutmak için bol su için
 •  Cildinizde tahriş edici temizleyiciler kullanmayın
 •  İhtiyaç duyduğunuzdan daha sık duş almayın ve su sıcaklığını sıcak yerine ılık tutun
 •  Cildi aşırı soğuk, güneş ya da rüzgara maruz bırakmaktan kaçının

Kuru, çatlamış ve pürüzlü cilde Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi ile bakım

Kuru, çatlamış veya pürüzlü cildi önlemek için ne kadar dikkatli olursanız olun, bazı insanlar bu duruma diğerlerine oranla daha fazla eğilimlidir ve bu tip durumlar ortaya çıktığında etkili bir bakım gerektirir.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhem'i size ihtiyacınız olan rahatlamayı sağlayacaktır. Aktif bileşen provitamin B5 cildin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak nemi hapseder ve daha fazla kurumayı engeller.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhem'ini gün içinde dilediğiniz kadar dizlerinize, dirseklerinize ve topuklarınıza uygulayabilirsiniz.

REFERANSLAR

1) https://www.bepanthen.de/haut/schuppige-haut/ Son Erişim Tarihi: 06.05.2020

Image

İlgili Ürünler

Bepanthol® Yüz Bakım Kremi

Bepanthol® Yüz Bakım Kremi

Bepanthol® Yüz Bakım Kremi, Provitamin B5 içeren formülü ile cildi derinlemesine nemlendirir ve cildinizin sahip olduğu bariyeri koruyarak, esnek ve nemli tutulmasına yardımcı olur. A,C,E vitamin kompleksi ve lipozom içeriği ile yüzü yoğun olarak nemlendirir. Cildin günlük bakımına uygundur. Su bazlı hızlı emilen yapısıyla ciltte yağlı his bırakmaz ve canlı bir görünüm sağlar.

Formu: 75 ml

Daha fazla
Bepanthol® Derma Cilt Bakım Kremi

Bepanthol® Derma Cilt Bakım Kremi

Provitamin B5 içeren Bepanthol® Derma Cilt Bakım Kremi gün boyu kuruyan cildi nemlendirir. Su bazlı hızlı emilen yapısıyla ciltte yağlı his bırakmaz.

Formları: 30gr ve 100gr

Daha fazla
Bepanthol® Derma Onarıcı Bakım Merhemi

Bepanthol® Derma Onarıcı Bakım Merhemi

Yoğun kıvamlı yapısı ile Bepanthol® Onarıcı Bakım Merhemi diz, dirsek ve topuk gibi gün boyu kuruyan, sürtünen ve tahriş olan çok kuru cilt bölgelerinde derinlemesine nemlendirme sağlar.

Formları: 30gr ve 50gr

Daha fazla
Bepanthol® Dudak Bakım Kremi

Bepanthol® Dudak Bakım Kremi

Provitamin B5 ve E vitamini içeren Bepanthol® Dudak Bakım Kremi, kuruyan ve çatlayan dudaklarınızı anında nemlendirerek günlük bakımını sağlar.

Formu: 7.5 gr

Daha fazla
Bepanthol® Lipstick Güneş Koruyucu Dudak Bakım Kremi

Bepanthol® Lipstick Güneş Koruyucu Dudak Bakım Kremi

Provitamin B5, balmumu ve E vitamini içeren formülü ile kuru ve çatlamış dudakları nemlendirir ve korur. Dudaklarınızı, UVA ve UVB ışınlarına karşı dengeli olarak korur. İçerdiği SPF 30 ile güneşe karşı yüksek koruma sağlar. Dermatolojik olarak onaylanmıştır.

Formu: 4,5 gr

Daha fazla