Hakkımızda

Bepanthol®’ün Tarihçesi

Tüm dünyada 75 yıldan uzun süredir cilt bakım alanında tecrübesi olan Bayer’in sahip olduğu Bepanthol® güvenilir ve uzman bir markadır.

Köklü bir geçmişi olan Bepanthol® yıllardır Bayer uzmanlığı ve titizliği ile hazırlanmış ürünlerini dünyanın dört bir yanındaki tüketicileriyle buluşturuyor.

Bepanthol® olarak cilt bakımı alanındaki ürünlerimiz Türkiye’de tüketicilerle ilk buluştuğunda bugünkü kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip değildik. Yıllar içinde cilt bakımı alanındaki uzmanlığımızı farklı cilt bakımı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik inovatif çözümler sunarak kuvvetlendirdik.

Temel bileşenimiz: Provitamin B5

Yıllar boyunca bilim adamlarımız, ürünlerimizde kullanılan ve Provitamin B5 olarak da bilinen dekspantenolün nemlendirici gücünden yararlandılar. ‘Cilt vitamini’ olarak da anılan Provitamin B5, cildin doğal bariyer fonksiyonunun korunmasında görev alır.[1] Bepanthol Ailesi olarak, cilt bakımındaki uzmanlığımız ve cildin ana yapı taşını oluşturan vitaminlerden Provitamin B5 içeriğimiz ile yanınızdayız!

Provitamin B5 ayrıca;[1]

  • Cildimizde doğal olarak bulunan yağlar olan lipidlerin üretimini destekler.
  • Cildin nem tutma oranını arttırır.

Kısacası, Provitamin B5 cildi yumuşak, pürüzsüz ve nemli tutarken, nazik ve doğal bir şekilde korunmasına da yardımcı olur.[1]

Bepanthol® Ailesi

Bepanthol® olarak aynı anda hem etkin hem de cildimizin yapısına uyumlu formüller geliştirmek için çalışıyoruz.

Bepanthol® ürünlerimizle sizin ve ailenizin cildinin en iyi dostu olmaktan mutluluk duyuyoruz!

REFERANSLAR

1) Proksch et al.Topical use of dexpanthenol: a 70th anniversary article. J Dermatolog Treat. 2017 Dec;28(8):766-773.