Sıkça Sorulan Sorular

 

1- Bepanthol® Ailesi’nin üyesi olan ürünlerin ortak noktaları nedir?

Bepanthol® ürünlerinin en önemli bileşeni, pro-vitamin B5 olarak da bilinen dekspantenoldür. Bepanthol® ürünleri, cildin doğal yenilenme sürecini hızlandırır, cildin yumuşaklığını ve nemini korur. Bepanthol®, cildiniz için değerlidir.

2- Cilt bakım ürünlerinde yaygın şekilde koruyucu olarak paraben kullanıldığını ve bu maddenin bebeğin sağlığına zararlı olabileceğini duymuştum. Bepanthol® ürünleri paraben içeriyor mu?

Hiçbir Bepanthol® ürünü PARABEN içermez.

3- Bepanthol® ürünlerini nereden satın alabilirim?

Bepanthol® ürünleri eczanelerde satılır.

4- Bepanthol® Dudak Bakım Kreminin içeriğinde neler var?

Bepanthol® Dudak Bakım Kremi’nin içeriğinde; ProVitamin B5, E Vitamini, Buğday tohumu yağı bulunur.

5- Bepanthol® Derma Onarıcı Bakım Merheminin içeriğinde neler var?

Bepanthol® Derma Onarıcı Bakım Merhemi’nin içeriğinde; ProVitamin B5 ve Lanolin bulunur.

6- Dövmeli cilt bakımı için hangi Bepanthol® ürünü kullanılabilir?

Dövmeli cilde özenli bir şekilde bakım yapılması, hem sağlıklı bir cilt görünümünün sağlanması hem de dövmenin renklerinin canlılığını koruması için önem taşır ve bu konuda hassas davranmak gerekir. Bu yüzden yeni bir dövme yaptırdıktan sonra ve özellikle de dövmeli cildiniz kurudukça uygun bir krem ya da merhemle cildinizi nemlendirmelisiniz. Dövme için yoğun kıvamlı bir yapısı olan Bepanthol® Derma Onarıcı Bakım Merhemi ‘ni cildinize uygulayarak cildinizin gerginliğini azaltabilir, dövmenize ihtiyacı olan nemi kazandırarak ilk günkü parlak görüntüsünü koruyabilirsiniz*. Dövme bakımında krem veya merhem kullanımına dair merak ettikleriniz için bu konuda hazırladığımız içeriklere göz atabilirsiniz.

*Olsavszky R. et al., Skin barrier restoration upon topical use of two 5% dexpanthenol water-in-oil formulations on freshly tattooed skin: results from a single-blind prospective study. Wounds Int 2019; 10(1):33-39.

7- Dövmeli cilt bakımında nelere dikkat edilmesi gerekir??

Dövme yaptırdıktan sonra ilk bakım, dövme salonunda yapılır. Dövme bakımı uygulamaları dövme sanatçısının yaklaşımına göre değişse de genellikle dövmenin üzeri streç film ya da ameliyat bandı ile kapatılır.
Dövme sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında doktorunuzun ya da dövme sanatçısının önerdiği kremin ya da merhemin düzenli kullanımı ilk sıralarda gelir. Yeni bir dövme yaptırıldığında dövmeli cilde ilk bakım, dövme stüdyosunda yapılmalıdır. Dövme bakımında ilk 24-48 saat büyük önem taşır. Bu süreçte dövme yapılan bölgenin nem dengesini korumaya dikkat etmek gerekir. Dövmenizi size önerilen şekilde ve sıklıkta, parfüm içermeyen nemlendirici özellikteki bir krem veya merhem ile nemlendirebilirsiniz. Genellikle günde 1-2 kere dövmeyi nemlendirmek yeterli olsa da cildinizin ihtiyacına göre bu sıklık değişebilir. Bepanthol® Derma Onarıcı Bakım Merhemi ile dövmeli cildinizi nemlendirerek dövmenizin ilk günkü canlı görünümünü koruyabilirsiniz*. Dövmeli cilt bakımının nasıl yapacağınızı ve dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenmek için bu konuda hazırladığımız içeriklere göz atabilirsiniz.

*Olsavszky R. et al., Skin barrier restoration upon topical use of two 5% dexpanthenol water-in-oil formulations on freshly tattooed skin: results from a single-blind prospective study. Wounds Int 2019; 10(1):33-39.