Kuru Ciltler İçin Adım Adım Bakım Rehberi

Cildinizin sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme sahip olması için hem iyi bir cilt bakım rutini benimsemeli hem de cilt kuruluğunun gelişmesini ve tekrarlamasını önlemek için özel olarak geliştirilmiş uygun ürünler kullanmalısınız. Bu ürünleri, günlük cilt bakımı rutininize dahil ederek uzun süreli sonuçlara ulaşabilirsiniz.

En uygun ürünlerin seçimi

Cilt bakım ürünlerinin etkilerini içeriklerinin belirlediğini unutmayın. Cilt kuruluğuna uzun süreli bir çözüm arıyorsanız, cilt kuruluğunu yönetmeye yönelik önemli bileşenlerden1 oluşan bir formülasyon sunuyoruz. Bu özel Provitamin B5 Bakım Kompleksi şu bileşenlerden oluşur:

Kuru Ciltler için Adım Adım Bakım Rehberi Circle
  • Provitamin B5, cildin derin tabakalarına nüfuz ederek cildi nemlendirir, rahatlatır.
  • Niasinamid (B3 vitamini), cildin pürüzsüz ve nemli kalmasını sağlarken, seramid sentezini artırarak lipid bariyerinin geliştirilmesine yardımcı olur.
  • Shea Yağı ve Argan Yağı gibi doğal lipidler, cildin doğal lipidlerinin yerine geçer
  • Gliserin, su moleküllerine bağlanıp cilt içinde tutan doğal bir nemlendirici olarak anında ve uzun süreli nemlendirme sunar.
  • İzopropil izostearat, ikili lipid katmanının yeniden düzenlenmesini destekleyen bir fizyolojik lipiddir

Kuru Ciltler için Günlük Yüz Bakım Ürünleri

Kuru Ciltler için Günlük Yüz Bakım Circle

Gününüzü Bepanthol® Derma Arındırıcı ve Canlandırıcı Yüz Temizleme Jeli ile başlatın ve sonlandırın! Cildinizi nazik bir şekilde temizleyen ve rahatlatan bu ürün, cildin sahip olduğu doğal koruyucu bariyere zarar vermez. Sabun içermeyen jel formülüyle cildinizi kurutmaz ve derinlemesine temizleyerek cildinize tazelik katar. Sabah veya akşam cilt bakım rutininiz sırasında ıslak cilde dairesel hareketlerle uygulayın ve iyice durulayın. En iyi etkiye ulaşmak için yüzünüzün gün boyunca nemli kalmasını sağlayan Bepanthol® Derma Nemlendirici ve Besleyici Günlük Yüz Bakım Kremi ile birlikte kullanın.

Günün sonunda, Bepanthol® Derma Yoğun Nemlendirici Gece Bakım Kremi ile cildinizin ihtiyacı olan bakımı sağlayın! Bu bakım kremi, gece boyunca cildinizi nemlendirir ve düzenli kullanımda kuruluğun tekrarlamasını önler.

Yukarıdaki ürünlerin tümü, cilt kuruluğunun temel nedenini hedef almak üzere geliştirilmiştir. Ürünlerimiz parfüm içermez, gözenekleri tıkamaz ve etkililikleri klinik olarak kanıtlanmıştır.

REFERANSLAR

1Ehrhardt Proksch, Enzo Berardesca, Laurent Misery, Johan Engblom & Joke Bouwstra (2019): Dry skin management: practical approach in light of latest research on skin structure and function, Journal of Dermatological Treatment, DOI: 10.1080/09546634.2019.1607024.