Kuru Ciltler İçin Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Doğru bir cilt bakımı için bariyer fonksiyonu bakımından önem taşıyan bileşenleri içeren, etkililiği klinik olarak kanıtlanmış ürünler kullanmalı ve cildi olumsuz etkileyen faktörlerden kaçınmalısınız. Cildiniz kurumaya ve bölgesel kuruluk gelişimine meyilliyse hangi önlemleri alacağınız ve hangi alışkanlıkları geliştireceğiniz konusunda dikkatli olmalısınız.

Öncelikle doğru alışkanlıkları kazanın

Yararlı alışkanlıklar kazanarak cildinizin sağlıklı kalmasını ve uygun şekilde nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Cildiniz konusunda endişeliyseniz ve cildiniz kuruluk gelişimine meyilliyse öncelikle aşağıdaki alanlarda değişiklikler yapın:

Cildin derinlerinde etki gösteren ürünler kullanın

Cildin en iyi şekilde nemlendirilmesi için yalnızca üst tabakayı etkileyen ürünler değil, cildin derinlerine işleyerek etki gösteren ürünler tercih edilmelidir. Provitamin B5 içeren Bepanthol®Derma ürünleri cilt kuruluğunun temel nedenini ortadan kaldırmak ve cildin epidermal farklılaşma sürecini içten dışa bir yaklaşımla yöneterek cildin derinlerine nüfuz eder.

Cilt kuruluğuna yönelik ürünlerin içeriklerine dikkat edin

Cilt bakım ürünlerinin en önemi özelliği, içindeki bileşenlerdir. Cilt kuruluğuyla etkili bir şekilde mücadele edebilmek için ürün formülasyonunun cilt kuruluğunun tüm belirtilerini hedef alması gerekir.
Günlük cilt bakımı için ideal bir tercih olan Bepanthol®Derma ürünlerinde bulunan Provitamin B5 Bakım Kompleksi, aşağıdakileri içerir:

 

Cilt Kuruluğuna Yönelik Ürünlerin İçeriklerine Dikkat Edin Circle
  • Provitamin B5, cildin derin tabakalarına nüfuz ederek cildi nemlendirir, rahatlatır.
  • Niasinamid (B3 vitamini), cildin pürüzsüz ve nemli kalmasını sağlarken, seramid sentezini artırarak lipid bariyerinin geliştirilmesine yardımcı olur
  • Shea Yağı ve Argan Yağı gibi doğal lipidler, cildin doğal lipidlerinin yerine geçer.
  • Gliserin, su moleküllerine bağlanıp cilt içinde tutan doğal bir nemlendirici olarak anında ve uzun süreli nemlendirme sunar.
  • İzopropil izostearat, ikili lipid katmanının yeniden düzenlenmesini destekleyen bir fizyolojik lipiddir.

Doğru cilt bakım rutinini seçin

Cildinizin bakımı için günlük bir rutine başlamayı düşünüyorsanız, günlük cilt nemlendirmesi ve temizliği için özel olarak geliştirilen Bepanthol® Derma ürünleri tam size göre!

Uygun bir cilt bakımı için yukarıda belirttiğimiz bileşenleri içeren ürünler kullanarak istediğiniz etkiye hızlı bir şekilde ulaşabilir, nemlendirdiğiniz ve kurumaya karşı koruduğunuz cildinize ideal bir bakım sağlayabilirsiniz.

 

REFERANSLAR

1Szyszkowska B, Lepecka-Klusek C, Kozłowicz K, Jazienicka I, Krasowska D. The influence of selected ingredients of dietary supplements on skin condition. Postepy Dermatol Alergol. 2014;31(3):174-181. doi:10.5114/pdia.2014.40919
2K.A. Engebretsen, The effect of environmental humidity and temperature on skin barrier function and dermatitis, DOI: 10.1111/jdv.13301

 

İlgili Ürünler

Bepanthol® Derma Temel Nemlendirici Günlük Vücut Losyonu

Bepanthol® Derma Temel Nemlendirici Günlük Vücut Losyonu

Bepanthol® Derma Temel Nemlendirici Günlük Vücut Losyonu hafif ve hızlı emilen yapısı sayesinde kuru ve hassas ciltleri hızlı ve etkili şekilde rahatlatır. 48 saat süren derinlemesine nemlendirme sağlar.

Formları: 200 ml ve 400 ml

Daha fazla
Bepanthol® Derma Yoğun Nemlendirici Günlük Vücut Losyonu

Bepanthol® Derma Yoğun Nemlendirici Günlük Vücut Losyonu

Bepanthol® Derma Yoğun Nemlendirici Günlük Vücut Losyonu, zengin formülü sayesinde çok kuru ve hassas ciltleri yatıştırır, rahatlatır ve 48 saat süren yoğun nem sağlar.

Formları: 200 ml ve 400 ml

Daha fazla
YENİ Bepanthol® Derma Nemlendirici ve Besleyici Günlük Yüz Bakım Kremi

YENİ Bepanthol® Derma Nemlendirici ve Besleyici Günlük Yüz Bakım Kremi

Gergin cildi nemlendiren ve yatıştıran YENİ Bepanthol® Derma Nemlendirici ve Besleyici Günlük Yüz Bakım Kremi çok kuru ve hassas ciltleri destekleyen formülüyle, cilt kuruluğunu 48 saate kadar rahatlatın.

Formu: 50 ml

Daha fazla
Bepanthol® Derma Nemlendirici & Besleyici SPF 25 Güneş Koruyuculu Günlük Yüz Bakım Kremi

Bepanthol® Derma Nemlendirici & Besleyici SPF 25 Güneş Koruyuculu Günlük Yüz Bakım Kremi

Bepanthol® Derma Nemlendirici ve Besleyici SPF 25 Güneş Koruyuculu Yüz Bakım Kremi, derinlemesine nemlendiren formülüyle cildinizi besler ve UVA/UVB güneş ışınlarına karşı koruma sağlar.

Formu: 50 ml

Daha fazla
Bepanthol® Derma Yoğun Nemlendirici Gece Bakım Kremi

Bepanthol® Derma Yoğun Nemlendirici Gece Bakım Kremi

Bepanthol® Derma Yoğun Nemlendirici Gece Bakım Kremi, özel formülü sayesinde çok kuru ciltlere gece boyunca nemlendirme sağlar.

Formu: 50 ml

Daha fazla
Bepanthol® Derma Arındırıcı ve Canlandırıcı Yüz Temizleme Jeli

Bepanthol® Derma Arındırıcı ve Canlandırıcı Yüz Temizleme Jeli

Bepanthol® Derma Arındırıcı ve Canlandırıcı Yüz Temizleme Jeli, cildi kurutmadan temizlemek için özel olarak geliştirilen formülü ile cildinizin sahip olduğu cilt bariyerini korur.

Formu: 200 ml

Daha fazla