Cilt Kuruluğu Yönetimi Nasıl Olmalıdır?

Cilt kuruluğunun yönetilebilmesi için özel bir yaklaşım ve özellikle bu amaç için seçilmiş bileşenleri içeren ürünler kullanmak önemlidir. Peki cilt kuruluğunun giderilmesine ve bu rahatsız edici durum ile başa çıkabilmenize yardımcı olacak bileşenler nelerdir?

Cilt kuruluğu sorununa kapsamlı bir yaklaşım

Cilt kuruluğu sorununa çözüm ararken kserozisin veya yaygın bilinen adıyla cilt kuruluğunun tüm yönleriyle ele alınması önemlidir1:

İçten Dışa Yaklaşım

Belirtileri hızlı bir şekilde gidermenin ve cilde uzun süreli nemlendirme sağlamanın yolu, içten dışa yaklaşımdır. Cilt kuruluğu belirtilerinin yalnızca bir bölümünü hedef alan dıştan içe yaklaşımın aksine içten dışa yaklaşım, tüm cilt kuruluğu sorunlarına aynı anda odaklanır. Cilt kuruluğunu tüm yönleriyle ele alacak bileşenler kullanarak bunu sağlamak mümkün.

Bepanthol® Derma Vücut Losyonları Özel ProVitamin B5 Bakım Kompleksi İçerir:

  • Provitamin B5, cildin derin tabakalarına nüfuz ederek cildi nemlendirir, rahatlatır.
  • Niasinamid (B3 vitamini), cildin pürüzsüz ve nemli kalmasını sağlarken, seramid sentezini artırarak lipid bariyerinin geliştirilmesine yardımcı olur.
  • Shea Yağı ve Argan Yağı gibi doğal lipidler, cildin doğal lipidlerinin yerine geçer.
  • Gliserin, su moleküllerine bağlanıp cilt içinde tutan doğal bir nemlendirici olarak anında ve uzun süreli nemlendirme sunar.
  • İzopropil izostearat, ikili lipid katmanının yeniden düzenlenmesini destekleyen bir fizyolojik lipiddir.

Cilt kuruluğunun bütüncül bir yaklaşımla ele alınmasını sağlayan önemli bileşenleri bir araya getiren Bepanthol® Derma, ciltte tahrişe neden olabilecek parfüm içermez. İçten dışa yaklaşımı deneyerek cilt kuruluğu döngüsünü kırın!

REFERANSLAR

1Proksch E, Lachapelle J-M. The management of dry skin with topical emollients—recent perspectives. J Dtsch Dermatol Ges. 2005;3(10):768-774. doi:10.1111/j.1610-0387.2005.05068.x.